EU POZIOM Kolor

Mariola Piłat Skalmowska

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Mariola Pilat Skalmowska SnailsGarden

Na straży Twojego piękna!

Uważa się, że śluz ślimaka stymuluje procesy, na skutek których jego tkanki mogą się zregenerować w okresie krótszym niż 48 godzin. Chroni ciało ślimaka przed bakteriami, zadrażnieniami i promieniowaniem UV.

Hipokrates miał zalecać nakładanie ślimaków na skórę w celu złagodzenia stanów zapalnych. Po śluz ślimaka sięgali także mieszkańcy południowych Włoch, którzy leczyli nim brodawki i trądzik.

W 1980 roku chilijska rodzina założyła farmę ślimaków, potocznie nazywanych ślimakami szarymi lub ogrodowymi. Ku ich zaskoczeniu, po kontakcie ze ślimakami rany na ich rękach goiły się szybciej, a skóra była o wiele gładsza. Zauważywszy to, najstarszy z synów farmera - lekarz Fernando Bascunan – rozpoczął badania nad właściwościami wydzielin ślimaków. Na rynku ukazał się krem zawierający w składzie ponad 80% śluzu ślimaka, jako składnika czynnego.

Kremów o takim składzie, nie kupisz w markecie, po produkty naszej marki trzeba wybrać się do źródła, czyli na farmę ślimaków. Z dumą informujemy, że nasz koncept Snails Garden nominował w 2019 roku i stał się jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, wybranych przez Polską Organizację Turystyczną, jako zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kosmetycznych.

Rodzinna historia

Nasza praca ze ślimakami zaczęła się w 2003 roku, pomysłodawcą i pionierem jest mój mąż Grzegorz Skalmowski, okrzyknięty przez Szkołę Andrzeja Wajdy "Królem ślimaków". Od 2012 roku pracujemy nad linią kosmetyków ze śluzem ślimaka. Po wielu próbach, doświadczeniu i nauce w 2015 roku, założyliśmy wspólnie, pierwszą w naszym kraju, certyfikowaną ekologiczną farmę ślimaków śródziemnomorskich „bez GMO”. Na nasz wniosek do jednostki certyfikującej i opisaniu metody produkcji na bazie własnego doświadczenia, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zatwierdził wytyczne. Aktualny europejski certyfikat zgodności na bio śluz ślimaka - PL-EKO-09/2827/19

 

certyfikat eko slimaki

 

Certyfikat eko to gwarancja absolutnej naturalności - czystej i wolnej od jakichkolwiek skażeń chemicznych czy modyfikacji genetycznych. Oznacza, że śluz ślimaka jako składnik aktywny, pochodzi z upraw ekologicznych. Śluz ślimaka z naszej hodowli koło Pasłęka, pozyskujemy w 100% ręcznie! Ręczne pobieranie śluzu, dbanie o każdą sztukę, to bardzo bezpieczna metoda dla ślimaków i jest bezbolesna (zobacz film), co więcej nasze testy wykazały, że przy wykonywaniu ręcznego zbioru, uzyskane stężenie śluzu ślimaka jest dużo większe niż uzyskane podczas zbioru mechanicznego.

Marka Snails Garden została doceniona i zostałam Ambasadorką Regionu Warmii i Mazur "Laur Najlepszym z Najlepszych” w kategorii: Innowacje i rozwój. Dotychczas marszałkowie województwa w ciągu 15 lat, przyznali 355 laurów. Dodatkowo kosmetyk z linii "Prestige" uzyskał prawo do korzystania ze znaku „Produkt Warmia Mazury”. Dzięki przyznawanym certyfikatom produkty i usługi wytwarzane w regionie są od razu rozpoznawalne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Produkt Warmia Mazury — certyfikowana gwarancja jakości!

Produkt Warmia Mazury krem Snails Garden Prestige

Ambasador regionu Mariola Skalmowska

 

Idąc za ciosem z końcem roku 2018, razem z córką Izabelą  - otworzyłyśmy startup Snails Garden Sp. z o.o. - który specjalizuje się w badaniach, produkcji i dystrybucji kosmetyków ze śluzem ślimaka. Znak towarowy Snails Garden ® został objęty ochroną w Urzędzie Patentowym RP. Podnosząc swoje kwalifikacje, ukończyłam szkolenie dla producentów, organizowane przez Biotechnologia, Bio-Tech Media, a także Business Coaching, aby wzmocnić kompetencje sprzedaży. 

Firma korzysta z potencjału badawczego, wiedzy biotechnologów i mikrobiologów. Wykorzystując infrastrukturę badawczą, jesteśmy związani z trzema renomowanymi polskimi laboratoriami, sztabem ekspertów z zakresu doradztwa naukowo- technicznego, odpowiedzialnych za tworzenie innowacyjnych receptur kosmetyków naturalnych.

Obecnie realizujemy program "Parasol na start" - indywidualny program inkubacji, nadzorowany przez Inkubator Przedsiębiorczości, mieszczący się w 300-letnim Pałacyku Potockiego w Braniewie, pierwszej stolicy Warmii. Takie miejsca istnieją nie tylko w serialach. ParasolnaStart SnailsGardenPałacyk Potockiego

Pałacyk Potockiego

Nasza inspiracja

Podczas Międzynarodowych Targów urody w Poznaniu Look & beautyVISION - uznawanych za największe w Polsce, nasza RODZINNA marka, zaprezentowała innowacyjne podejście, przedstawiając kremy na bazie naturalnego 100% śluzu ślimaka z własnej farmy. Umieściliśmy odważnie na opakowaniu, zdjęcie żywego ślimaka, który symbolizował jego zawartość i linię kosmetyków PRESTIGE.


krem slimaka biuro Snails Garden

Symbol Snails Garden -  ślimak, wykonany z gliny, słomy i drewna.

Natura daje nam to co najlepsze. Wykorzystaj to! Wszystko co robimy, robimy z myślą o Was, dlatego JAKOŚĆ i NATURA jest dla nas najważniejsza.

Mariola Piłat Skalmowska (mama) @ Izabela Piłat (córka) family business kremy slimaka

SnailsGarden

 Nasze sukcesy

MARKETING NIEOCZYWISTY
Fuckup Case: Twoja historia niepowodzenia. Bill Gates powiedział “nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki” Nasza rodzinna historia, stworzona z pasji, sukcesów, ale i porażek, zainspirowała Gremium ekspertów do tego stopnia, że podczas konferencji na scenie Europejskiego Centrum Solidarności, otrzymałam wyróżnienie NTT 2019.

Nowe Trendy w Turystyce sluz slimaka

Sposób na Sukces - Honorowy Patronat nad XIX edycją konkursu „Sposób na Sukces” sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

SnailsGarden Mariola Pilat Skalmowska

Statuetka "Kobieta z Charakterem" od Dr. Irena Petryna. Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Forum Kobiet. Nominacja od Marszałka Gustaw Marek Brzezin.

Kobieta z Charakterem

Laureatka konkursu Złota Dziesiątka  -  „Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur

Kobieta Sukcesu SnailsGarden Mariola Pilat Skalmowska

Firma Snails Garden znalazła się w elitarnym gronie przedsiębiorstw uhonorowanych Marszałkowskim Laurem "Najlepszym z Najlepszych" w kategorii: Innowacje i rozwój 2019

Ambasadorzy NajlepszymZNajlepszych SnailsGarden

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Snails Garden Sp. z o. o.
Krasin 16A
14-400 Pasłęk
E-mail: biuro@snailsgarden.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 698388531

Social Media

EFRR

„PARASOL NA START - INDYWIDUALNY PROGRAM INKUBACJI - ETAP II” NR RPWM.01.03.01-28-0004/18-00 w ramach Osi Priorytetowej 1 "Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur" Działania 1.3- " Przedsiębiorczość (Wsparcie przedsiębiorczości) Poddziałania 1.3.1 - Inkubator przedsiębiorstw" Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. INKUBATOR BRANIEWO

© 2020. All Rights Reserved.

Search