img 

Ślimak na pryszcz

Kontrowersyjny tytuł, ale....chciałabym przybliżyć jakże ciekawy temat.


Wielka szóstka


Co takiego znajduje się w śluzie ślimaka? 


Badania laboratoryjne odkryły, że zawiera on mnóstwo substancji o udowodnionym działaniu pielęgnacyjnym i leczniczym, w bardzo korzystnych dla skóry ilościach. 

Sześć najważniejszych to;

* elastyna

*kolagen

*kwas glikolowy

*alantoina

*kwas hialuronowy

*kolagen

Ale w śluzie slimaka są także przeciwutleniacze, witaminy, oligoelementy, proteiny o różnych masach cząsteczkowych oraz wiele innych niezastąpionych składników. Zawiera on także naturalne antybiotyki, skuteczne m.in. przeciw bakteriom Eschrichia Coli, Staphylococcus Aureus i Pseudomona Aeruginosa, które najczęściej występują w przebiegu infekcji skórnych. 


W śluzie są też czynniki wzrostu aktywności fibroblastów (komórek skóry), co ma bezpośredni wpływ na funkcje skóry: zwiększa ilość fibroblastów, stymuluje proces syntezy nowego kolagenu, zapewnia odpowiedni poziom kwasu hialuronowego, ułatwia też migrowanie keratynocytów, co przyczynia się do szybszego gojenia ran i uszkodzeń.


Działanie śluzu ślimaka na skórę


Te wszystkie składniki zapewniają szerokie spektrum działania śluzu. Jego najważniejszym efektem jest szybka regeneracja skóry. Ekstrakt działa na uszkodzony kolagen, dostarczając mu cząsteczki hemocyjaniny, bogatej w tlen, który pomaga tworzyć nowe włókna kolagenu i kształtować podskórną sieć strukturalną. Dzięki temu kosmetyki zawierające śluz ślimaka są skuteczne w przypadku wielu różnych problemów skórnych, od trądziku młodzieńczego, przez przebarwienia, blizny, rozszerzone naczynka, po zmarszczki.

 

Ze względu na działanie bakteriobójcze ekstrakt ze ślimaka sprawdza się w przypadku cery problematycznej, trądzikowej. Z dobroczynnego działania tego wyciągu skorzystają jednak nie tylko cery problemowe. Ma ona właściwości antyoksydacyjne oraz wspomaga procesy namnażania się komórek, dzięki czemu odpowiednia jest dla wszystkich typów skóry, stymulując procesy odnowy i poprawiając strukturę. Dodatkowo zawarty w śluzie ślimaka kwas glikolowy ma działanie rozjaśniające i peelingujące. Wszystkie składniki śluzu są naturalne, dzięki czemu są bardzo dobrze tolerowane przez cery alergiczne – jeśli nawet po zastosowaniu kremu ze śluzem ślimaka pojawi się uczulenie,to dotyczy któregoś ze składników dodatkowych, a nie śluzu.


Warto wiedzieć, właściwości wyciągu ze ślimaka :


* zmniejsza skłonność do alergii i uczuleń.

* pomaga w pielęgnacji i leczeniu skóry z trądzikiem młodzieńczym (sprawdza się także przy trądziku różowatym).

* nawilża i ujędrnia.

* przyspiesza gojenie się ran.

* regeneruje skórę.

* wygładza blizny i zmniejsza widoczność rozstępów.


Śluz ślimaka - pozyskiwanie, bo w tym temacie jest wiele niewiadomych, a jak się nie wie to się dopowie :)


Śluz uzyskiwany jest wyłącznie ze zdrowych mięczaków hodowanych na naszej fermie Eko Snails Garden, pod ścisłą kontrolą. Proces nie jest prosty i wymaga użycia skomplikowanej technologii. Ślimaki większość czasu spędzają w parku hodowlanym, żywiąc się roślinami. 


Proces pozyskania śluzu trwa wiele dni, w trakcie których ślimaki są oczyszczane, a następnie poddawane są delikatnej stymulacji, podczas której wydzielają odpowiedni śluz stosowany w kosmetyce. Pamiętajmy że ślimak wytwarza dwa rodzaje śluzu, jeden stosujemy w kosmetyce, drugi natomiast pomaga mu w przemieszaniu się :)  


Ponadto śluz ślimaka jest to ciecz (nie ,,śluzowa mazia'' :) ), bezwonna, delikatnie mętna. Nie ma smaku, próbowałam oczywiście, a po zetknięciu ze skórą nadaje jedwabistej gładkości i miękkości, jakbym dłonie wymoczyła w płynnym jedwabiu. W kolejnych postach postaram się pokazać Wam jak w realu wygląda czysty, naturalny, niefiltrowany śluz ślimaka. 


Cały proces pozyskiwania śluzu odbywa się bez uszczerbku dla ślimaków a po pobraniu odpowiedniej ilości wyciągu, ślimak wraca do parku hodowlanego gdzie dalej wiedzie spokojne życie:) Jeden ślimak  jednorazowo da nam nie więcej niż łyżeczkę śluzu, dlatego kosmetyki z tym składnikiem nie należą do najtańszych, ale za to skutecznych. Tak pozyskany śluz poddawany jest skomplikowanym procesom technologicznym: oczyszczaniu, standaryzacji i obróbki. Trwa to aż do momentu uzyskania ekstraktu o wysokiej czystości i jakości.


Cały proces hodowli jak i pozyskania śluzu nie jest łatwy, jest wręcz bardzo trudny pracochłonny i czasochłonny, ale warto. Jest to wspaniały składnik który dzięki swoim właściwościom jest w sanie pomóc wielu osobom borykającym się z permanentnymi problemami skóry. 


W naszej ofercie jest wiele kosmetyków z tym cudownym składnikiem, wszystkie znajdziecie na stronie snailsgardencosmetics.comJednym z naszych i waszych ulubieńców jest waśnie

Krem co cery trądzikowej, a o tym jak działa to już przeczytałaś powyżej. 

Mam nadzieję że nie nudziliście się, a przy okazji dowiadujemy się nowych, ciekawych rzeczy. 


Dziękuję za Twój czas :) 

logast

© Copyright by Snails Garden
Projekt graficzny: Virtual People