img 

Dlaczego własnie śluz ślimaka w naszych kosmetykach

Ten magiczny składnik spłyca zmarszczki, ekstremalnie nawilża i likwiduje blizny.

Masz go w swoim kremie do twarzy?

 

Mimo, że znany od czasów starożytnej Grecji, a dokładnie opisany w XVIII wieku, to do szerszej publiczności dotarł dopiero w latach 80-tych. My dowiedziałyśmy się o nim ze sklepów z koreańskimi kosmetykami. Okazuje się jednak, że nie tylko Azjatki mogą cieszyć się rodzimymi kremami… ze śluzem ślimaka

 

Cechą charakterystyczną Helix aspersa Muller, czyli brunatnego ślimaka ogrodowego, jest jego ciągła regeneracja tkanek za pomocą śluzu, które nieustannie uszkadzają się podczas poruszania.

 

Co zawiera śluz ślimaka?

 

alantoinę, która działa intensywnie nawilżająco, a także kojąco i przeciwzapalnie, przyspiesza regenerację skóry, łagodzi podrażnienia i zmiany trądzikowe, usuwa blizny, rozstępy, cellulit i wrzody, przyspiesza gojenie się ran

 

kwas glikolowy, który spowalnia procesy starzenia się skóry, wygładza, odświeża i regeneruje skórę, usuwa martwe naskórki, działa oczyszczająco, reguluje proces wydzielania sebum oraz zwęża ujście gruczołów łojowychkolagen i elastynę odpowiadające za sprężystość oraz jędrność skóry

 

witaminy A,C i E które odżywiają i regenerują skórę

 

Gruczoły w odnóżach tylko malutkich ślimaków produkują duże ilości dwóch rodzajów śluzu:pierwszy z nich to limozyna - bez żadnych wartości drugi to kryptozyna, która ślimakom służy do zabezpieczania i regeneracji delikatnych tkanek, które podczas poruszania się ulegają uszkodzeniu w kontakcie z twardą powierzchnią. I to właśnie ona używana jest w kosmetologii.W kryptozynie, oprócz wcześniej wymienionych składników, znajdują się są także przeciwutleniacze, witaminy, oligoelementy i naturalne antybiotyki, skuteczne m.in. przeciw bakteriom, które najczęściej występują w przebiegu infekcji skórnych.

Komu polecane są kremy ze śluzem ze ślimaka
?

 

Ze względu na działanie bakteriobójcze ekstrakt ze ślimaka sprawdza się w przypadku cer problematycznych i trądzikowych, pozwalając uniknąć zakażeń bakteryjnych. Ma właściwości antyoksydacyjne oraz wspomaga procesy namnażania się komórek, dzięki czemu odpowiednia jest dla wszystkich typów skóry, stymulując procesy odnowy i poprawiając strukturę.

 

Jak pozyskiwany jest śluz ze ślimaka?

Ślimaki większość czasu spędzają w parku hodowlanym, żywiąc się roślinami. Proces pozyskania śluzu trwa kilka dni, w trakcie których ślimaki poddawane są procesowi oczyszczania, a bezpośrednio przed całym zabiegiem - delikatnej stymulacji, podczas której wydzielają kryptozynę. Wszystko odbywa się bez uszczerbku dla ślimaków (w przeciwnym razie zaczynają one wydzielać szkodliwe dla skóry toksyny i śluz staje się bezwartościowy). Śluz uzyskiwany jest wyłącznie ze zdrowych mięczaków hodowlanych pod ścisłą kontrolą.
Z jednego ślimaka można jednorazowo uzyskać mniej więcej łyżeczkę śluzu. Potem mięczaki wracają do parku hodowlanego, gdzie regenerują się przez minimum dwa tygodnie.

 

Właściwości śluzu ze ślimaka:

nawilża i ujędrniaprzyspiesza gojenie się ranregeneruje skóręzmniejsza skłonność do alergii i uczuleńpomaga w pielęgnacji i leczeniu skóry z trądzikiemzwalnia proces starzenia się skóry i wygładza istniejące zmarszczkiwygładza blizny i zmniejsza widoczność rozstępówwspomaga leczenie żylaków. 


Co tu więcej dodać, ten składnik jest niezwykłe bogaty w składniki aktywnie naprawiające, odmładzające i regenerujące naszą skórę.  


Powinien być Twoim najlepszym przyjacielem, bo moim już jest. 


Zachęcam do odwiedzenia naszego sklepu on-line : http://snailsgardencosmetics.com


Natura daje nam to co najlepsze :) 

logast

© Copyright by Snails Garden
Projekt graficzny: Virtual People