EU POZIOM Kolor

Previous Next

Agnes Sorel – Madonna średniowiecza, poznała sekret piękna w śluzie ślimaka | Uroda Paryża

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Była jedną z kobiet, które zdecydowały o losach świata. Królewska kochanka, która odegrała ogromną rolę podczas wojny stuletniej. Poznała sekrety piękna, które wykorzystywała, uwodząc najmożniejszych. W historii sztuki zapisała się jako pierwowzór Madonny z Dzieciątkiem wśród Aniołów Jeana Fouqueta. Agnès dbała o eleganckie stroje, ale przedmiotem jej troski była również nieskazitelna cera, którą pielęgnowała, stosując własnej roboty specyfiki upiększające. Wykazywała się przy tym niemałą wiedzą, skoro do mazideł stosowanych na twarz wykorzystywała śluz ślimaka, cieszący się dużą popularnością również we współczesnej kosmetologii.

O ile składniki do stosowanych przez siebie kremów Agnès mogła zdobyć łatwo i darmowo, chociażby w ogrodzie czy lesie, o tyle na stroje musiała wydawać fortunę, korzystając z hojności jej królewskiego kochanka. Piękna faworyta potrafiła zjednywać sobie przyjaciół, zwłaszcza gdy okazało się, że dobro ojczyzny leży jej na sercu.

Agnes Sorel

W 2004 roku otwarto jej grób znajdujący się w kościele Saint-Ours w Loches i dokonano autopsji znalezionych tam zwłok. Naukowcy odtwarzający twarz „najpiękniejszej z pięknych” dowiedli, że urodziwa kochanka Karola także i dziś uchodziłaby za piękność. Na podstawie znalezionej w grobie czaszki udało się zrekonstruować wygląd Agnès. 2 kwietnia 2005 r. w obecności francuskiej arystokracji.

Źródło tekstu: granice.pl - wszystko o literaturze
Foto: visualforensic.com - zrekonstruowany wygląd Agnes, czasy obecne.


Kosmetyki marki Snails Garden  - Uroda Paryża sklep online

Uroda Paryża

Kontakt

Snails Garden Sp. z o. o.
Krasin 16A
14-400 Pasłęk
E-mail: biuro@snailsgarden.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 698388531

Social Media

EFRR

„PARASOL NA START - INDYWIDUALNY PROGRAM INKUBACJI - ETAP II” NR RPWM.01.03.01-28-0004/18-00 w ramach Osi Priorytetowej 1 "Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur" Działania 1.3- " Przedsiębiorczość (Wsparcie przedsiębiorczości) Poddziałania 1.3.1 - Inkubator przedsiębiorstw" Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. INKUBATOR BRANIEWO

© 2020. All Rights Reserved.

Search