EU POZIOM Kolor

Previous Next

Certyfikat na ręcznie zbierany śluz ślimaka | kosmetyki Snails Garden

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Farma ślimaków śródziemnomorskich „bez GMO” - aktualny certyfikat zgodności na bio śluz ślimaka - PL-EKO-09/2827/19

Marka Snails Garden i Ekofarma "Snails Garden" jest pierwszą hodowlą ślimaków z certyfikatem ekologicznym w Polsce, sam śluz ślimaka z naszej hodowli koło Pasłęka, pozyskujemy w 100% ręcznie! Ręczne pobieranie śluzu, dbanie o każdą sztukę, to bardzo bezpieczna metoda dla ślimaków i jest bezbolesna (zobacz film), co więcej nasze testy wykazały, że przy wykonywaniu ręcznego zbioru, uzyskane stężenie śluzu ślimaka jest dużo większe niż uzyskane podczas zbioru mechanicznego, który jest nadal praktykowany.

Warunki hodowli

Obecnie na farmie Snails Garden, utrzymuje się trzy gatunki ślimaków. Są to: Cornu aspersum maxima, Cornu aspersum aspersum i Helix pomatia. Ślimaki rodzaju Cornu pozyskuje się z bio hodowli fermowych, natomiast winniczek pochodzi ze środowiska naturalnego. Nasza wieś Krasin, koło Pasłęka w warmińsko - mazurskim, słynie nie tylko ze ślimaków, ale jak donoszą źródła historyczne, także z wyrobów z gliny. Dlatego glina jako podłoże dla ślimaków, nadal występująca naturalnie we wsi, ma ogromne znacznie dla parametrów jakościowych śluzu ślimaków pasłęckich, których chów odbywa się tylko i wyłącznie na wolnym wybiegu. Warunkiem jakości, odpowiedniej struktury, barwy i zapachu śluzu jest hodowla w systemie ekologicznym bez użycia pasz GMO. Chwasty jadalne, a głównie mniszek lekarski, służy za pokarm. Natomiast poranna rosa uzupełnia wodę. Certyfikat eko to gwarancja absolutnej naturalności - czystej i wolnej od jakichkolwiek skażeń chemicznych czy modyfikacji genetycznych. 

 


Specjalny mikroklimat

Lokalna odrębność klimatyczna pobliskich Żuław przejawia się w dużej wilgotności powietrza i gruntu, związanej z wysokim poziomem wód gruntowych oraz lokalnym wpływem morza. Stąd tak częste występowanie w tym rejonie mgieł przyziemnych, potrzebnych do życia ślimakom. Deszczówka jest bogata w substancje odżywcze i nie zawiera szkodliwych pierwiastków. Glina natomiast jako podłoże, reguluje wilgotność powietrza. Ma zdolność szybkiego wchłaniania i oddawania wilgoci. Nie pozwala by było zbyt sucho ani zbyt wilgotno, ponadto zmniejsza żywotność wielu bakterii i wirusów, redukuje przykre zapachy i magazynuje ciepło. Przy pasywnym korzystaniu z energii słonecznej staje się doskonałą masą termiczną gromadzącą ciepło na chłodną noc, podczas żerowania ślimaków na przestrzeni otwartej. Na wzrost muszli, dawkowana jest odpowiednia ilość wapna, którą ślimaki w naturalny sposób także spożywają.

Rodzinna historia

Nasza praca ze ślimakami zaczęła się w 2003 roku, pomysłodawcą i pionierem jest mój mąż Grzegorz Skalmowski, okrzyknięty przez Szkołę Andrzeja Wajdy "Królem ślimaków". Od 2012 roku pracujemy nad linią kosmetyków ze śluzem ślimaka. Po wielu próbach i nauce w 2015 roku, założyliśmy wspólnie, pierwszą w naszym kraju, certyfikowaną ekologiczną farmę ślimaków śródziemnomorskich „bez GMO” - aktualny certyfikat zgodności na bio śluz ślimaka - PL-EKO-09/2827/19

Idąc za ciosem z końcem roku 2018, razem z córką Izabelą - otworzyłyśmy Snails Garden Sp. z o.o. - która specjalizuje się w badaniach, produkcji i dystrybucji kosmetyków ze śluzem ślimaka. Pracujemy nad wykorzystaniem naturalnego śluzu ślimaka, także w medycynie. Znak towarowy Snails Garden ® został objęty ochroną w Urzędzie Patentowym RP. Podnosząc swoje kwalifikacje, ukończyłam szkolenie dla producentów, organizowane przez Biotechnologia, Bio-Tech Media, a także Business Coaching, aby wzmocnić kompetencje sprzedaży.

Obecnie realizujemy program "Parasol na start" - indywidualny program inkubacji, nadzorowany przez Inkubator Przedsiębiorczości, mieszczący się w 300-letnim Pałacyku Potockiego w Braniewie, pierwszej stolicy Warmii. Takie miejsca istnieją nie tylko w serialach.

Mariola Piłat Skalmowska

Pałacyk Potockiego

Pałacyk Potockiego

 

 

Kontakt

Snails Garden Sp. z o. o.
Krasin 16A
14-400 Pasłęk
E-mail: biuro@snailsgarden.com

Zadzwoń do nas

Tel: +48 698388531

Social Media

EFRR

„PARASOL NA START - INDYWIDUALNY PROGRAM INKUBACJI - ETAP II” NR RPWM.01.03.01-28-0004/18-00 w ramach Osi Priorytetowej 1 "Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur" Działania 1.3- " Przedsiębiorczość (Wsparcie przedsiębiorczości) Poddziałania 1.3.1 - Inkubator przedsiębiorstw" Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. INKUBATOR BRANIEWO

© 2019. All Rights Reserved.

Search