img 

Właściwości Śluzu

Historia

Niezwykłe właściwości śluzu wykorzystywane były przez liczne pokolenia medyków już w starożytnej Grecji. W ostatnich czasach jego działanie zostało docenione na początku lat 80 przez właściciela gospodarstwa rolnego w Chile, którego syn, pracujący przy hodowli, miał bezpośredni kontakt ze śluzem ślimaków. Wkrótce jego blizny z niewielkich ran na rękach zaczęły stopniowo zanikać, a skóra stawała się coraz bardziej gładka i delikatna. Hodowca doszedł do jednoznacznych wniosków. Kolejne lata poświęcone były badaniom śluzu, które tylko potwierdziły obserwacje, a w latach 90 zapoczątkowano produkcję kosmetyków ze śluzem ślimaka na skalę światową.

 Właściwości śluzu ślimaków śródziemnomorskich: UWAGA to jest ważne  - ślimaki śródziemnomorskie!

Śluz produkowany jest w gruczołach odnóża ślimaka i ma konsystencję żelu. Do jego pozyskania wykorzystujemy ślimaki śródziemnomorskie, które hodujemy na naszej fermie. Są to ślimaki Cornu aspersum aspersum  - hodowlane, dużo mniejsze od naszego polskiego ślimaka winniczka, mają zaledwie od 28 do 35 mm i ważą od 7 do 15 g.

Istotną charakterystyką tego ślimaka jest jego ciągła regeneracja tkanek za pomocą śluzu, które nieustannie uszkadzają się podczas poruszania, co najważniejsze, identyczne właściwości wykazuje względem ludzkiej skóry. Śluz ślimaka jest cennym składnikiem aktywnym oraz idealnie zbilansowanym. Zawiera w sobie naturalne składniki, które w większości kosmetyków występują pod postacią składników syntetycznie wytworzonych w laboratoriach. Należą do nich:

 

 • Alantoina działa intensywnie nawilżająco, a także kojąco i przeciwzapalnie, przyspiesza regenerację skóry, łagodzi podrażnienia i zmiany trądzikowe, usuwa blizny, rozstępy, cellulit i wrzody, przyspiesza gojenie się ran, a także usuwa zgrubienia i spękania.
 • Kwas glikolowy spowalnia procesy starzenia się skóry, wygładza, odświeża i regeneruje skórę, usuwa martwe naskórki, działa oczyszczająco, reguluje proces wydzielania sebum oraz zwęża ujście gruczołów łojowych.
 • Mukopolisacharydy, które zmniejszają podrażnienia i uczulenia, przyczyniają się do prawidłowego krążenia krwi i limfy. W połączeniu z kolagenem i elastyną nadają skórze idealną elastyczność, sprężystość oraz nawilżenie.
 • Kolagen i Elastyna odpowiadają za likwidację zmarszczek, a także za sprężystość oraz jędrność skóry.
 • Naturalne Antybiotyki zabijają szkodliwe bakterie i grzyby, usuwając stany zapalne skóry.
 • Witaminy A,C i E odżywiają i regenerują skórę.

Badania jednogłośnie potwierdziły, że śluz ślimaka wykazuje właściwości:

 • Regenerujące
 • Ochronne
 • Przeciwutleniające
 • Złuszczające
 • Przeciwzmarszczkowe
 • Przeciwzapalnie
 • Nawilżające
 • Zwiększające elastyczność skóry
 • Sprzyjające syntezie Kolagenu i Elastyny
 • Łagodzące

 

Wytwarzanie śluzu

Kosmetyki produkuje się w specjalistycznym laboratorium. Jednak dla jego skuteczności istotna jest nie tylko odpowiednia kompozycja, ale również precyzja i odpowiedzialność przy pozyskiwaniu śluzu. Ślimak wytwarza 2 rodzaje śluzu: kryptozynę i limozynę, jednak to kryptozyna wykorzystywana jest przy produkcji kremu. Te dwa rodzaje wydzieliny w żadnym razie nie mogą zostać zmieszane, ślimaki muszą być zdrowe, a proces pozyskiwania śluzu musi odbywać się dla nich bezinwazyjnie, w przeciwnym razie zaczną wydzielać niepożądane toksyny. Dlatego właśnie otrzymanie śluzu wysokiej jakości nie jest procesem łatwym, musi zostać zachowana należyta dbałość, a dla zapewnienia jego czystości wymagana jest stała kontrola sanitarna. Po procesie wydzielania, ślimak jest zwracany do miejsca bytowania,  w tym przypadku do naszych parków hodowlanych Snails Garden, gdzie jest naturalnie rozmnażany. Obecnie na polskim rynku praktycznie to jedyny krem kosmetyczny (Snails Garden Prestige) i leczniczych, oparty o śluz ślimaków z własnej fermy, potwierdzony certyfikatem zgodności i zawierający największe ilości tej substancji w swojej masie ( czysty śluz ślimaka). 

 .

 

 

 

 

logast

© Copyright by Snails Garden
Projekt graficzny: Virtual People