img 

Świeczki z muszli ślimaków afrykańskich.


Zapytaj o cenę:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

świeczki
podstawka do świec
zestaw Horeca (świeczki 6 szt. + podstawka)

 

Poczuj ciepło płomienia Afrodyty.

Tylko u nas – jedyny producent. African snail pochodzi z Afryki Zachodniej i Północnej – PRODUKCJA WŁASNA – hodowla ślimaków afrykańskich w Polsce. Jako znak życiodajnej wody muszla była dla starożytnych Greków przede wszystkim znakiem szczęścia, wynikającego z trwania życia i narodzin kolejnych pokoleń. Uosobieniem tych płodnych sił przyrody była Afrodyta, toteż muszlę poświęcono właśnie tej bogini. Z kolei chrześcijańscy teologowie porównywali skorupę mięczaków m.in. do ludzkiego ciała, będącego tylko powłoką dla nieśmiertelnej duszy. Muszla to symbol pielgrzymów i jedna z najpiękniejszych wakacyjnych pamiątek. Warto mieć ją przy sobie... Każdy z nas, widząc muszlę, natychmiast przykłada ją do ucha, by usłyszeć szum...

W to, że muszle mają magiczną moc, wierzono już w starożytności. Tzw. muszle porcelanki (małe, twarde, o owalnym lub stożkowatym kształcie) miały chronić kobietę przed bezpłodnością i złymi urokami. Szczególne znaczenie mają muszle dla marynarzy. Wielu z nich do dziś nosi je zawsze przy sobie, bo podobno chronią przed niebezpieczeństwem i zapewniają szczęśliwy powrót do domu.

 

 

 

logast

© Copyright by Snails Garden
Projekt graficzny: Virtual People